Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGO BULAŞICIMIDIR ?

VİTİLİGO BULAŞICIMIDIR ?

Önemli bir görsel cilt bozukluğuna neden olan vitiligo, cilde renk veren pigmentlerin bağışıklık sistemimiz tarafında yok edilmesi sonucu oluşan farklı bir cilt hastalığıdır.

Bu dermatolojik sorun bay ve bayan her yaştan insanda görülebilmektedir. Toplumda görülme oranının %1,5 civarda olduğu bilinmektedir.Vitigonun neden olduğu konusunda kesin olmayan bazı sebepler sayılabiliyor. Genellikle sinir, stres ve güneşin zararlı ışınlarından kaynaklandığı bilinen en önemli etkenlerdendir.

Özellikle el, yüz, kollar, boyun, dudak, göğüs ve genital bilgede görülebilen vitiligo tedavisi olan ancak uzun süren bir süreçtir. Bu yüzden hastalığın kısa sürede teşhisinin konularak hemen tedaviye başlanması gerekir.Vitligo bulaşıcı mıdır diye birçok insan merak etse de bu korku ve endişe yanlıştır. Çünkü vitiligo bulaşıcı bir hastalık değildir.

O yüzden hasta yakınlarının ve hasta ile temasta bulunanların her hangi bir sorun ile karşılaşması mümkün değildir. Vitiligo hastalarının en büyük sorunu toplum içinde görselliği bozan bu hastalık yüzünden rahat edememektedirler. Bu da hastaların psikolojik sorunlara neden olmasıdır.

 Vitiligo hastaları tedavilerinin yanı sıra özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından korunmaları gerekmektedir. Çünkü güneş ışınlarında ki ultraviyole ışınlar vitiligo sorunu olan ciltte bazı sorunlara neden olarak hastalığın ilerlemesine neden olabilir. Özellikle güneşin zararlı ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıda bulunmamaya önem göstermeli, mecburi durumlarda ise korunmalıdır.

Aksi halde bahsedildiği üzere daha fazla yerde vitiligo sorunlarının yaşanmasına neden olunabilir.Vitiligo bugün tıbbi ve doğal birçok yöntem ile iyileşme gösterebilen bir cilt hastalığıdır.

Derinin renk dengesini sağlayıcı bazı kremler ile görsellik geçici olarak düzelse de uzun süreçler tedavi için gerekebiliyor. Ancak bizim size önereceğimiz Vitili Krem ile sonuca daha kısa sürede ulaşmanız mümkün oluyor.

Vitili Krem  sürüldüğü ilk andan itibaren ciltte ki ölü pigmentler yerine yenilerinin üretilmesinde ciddi oranda yardımcı olmaktadır. Ürün kullanımından kısa bir süre sonra cilt lekelerinde belirgin bir renk dengesi oluşarak, hastanın kısa sürede kendini daha iyi hissetmesine de yardımcı olur. Sonucun kısa sürede alınması hem hasta hem de yakınları tarafından şaşkınla izlenir.

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :