Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGOLU KİŞİ NASIL BESLENMELİDİR ?

VİTİLİGOLU KİŞİ NASIL BESLENMELİDİR ?

Vitiligo cildin bağışık sisteminde ki saptanamayan bir bozukluktan kaynaklandığı düşünüldüğünden özellikle beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gereken bir hastalıktı.

Bu hastalık ciltte renk olayını sağlayan pigmentlerde ki melanositlerin hasar görmesi ya da tamamen ölmeleri sonucunda cilt renginde oluşan kayıptır.Vitligo koyu renkli insanlarda daha çabuk fark edilmesine karşın açık tenli olanlarda daha geç fark edilir.

Tedavi sürecinin uzunluğu ya da kısalığı hastalığın hangi evrede olduğuna bağlı olarak değişir. Daha çok eli, kol, bacak, yüz, boyun, dudak ve göğüs gibi yerlerde oluşan vitiligo güneşe maruz kalınmamasını gerektirir.

Özellikle güneş ışınlarının sakıncalı olduğu saatlerde güneşten korunmak ve mümkünse çıkmamak gerekmektedir. Eğer güneş ışıklarına maruz kalınırsa sorunlar daha geniş alanlara doğru büyüme gösterebilmektedir.Vitiligosu olan kişiler beslenme, uyku ve stres kontrollerini iyi ayarlamaları gerekir.

Düzensiz beslenme, stres artışı ve uyku düzensizliği gibi etkenler vitiligonun tetikleyicisi olduğundan hastalığın ilerlemesinde faktör oluştururlar. Beslenme alışkanlıklarında mutlaka bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidan içeren besinlerin alınması önemlidir. Ayrıca gerek görülmesi durumunda B12 ve B vitamini takviyeleri de hastaya verilebilir.

 Tüm bunların yanında tamamen doğal içerikli olarak hazırlanmış olan Vitili Krem hastalar üzerinde oldukça etkilidir. Düzenli kullanılması ile birlikte kısa süre içinde renk değişikliği olan bölgelerde ciddi oranda renk dengelenmesi sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Bu bakımdan hastalara bu doğal ürün alternatif olarak önerile bilmektedir.Vitili Krem  bir renk kapatıcı ve fondöten türevi kesinlikle değildir. Sürüldüğü bölgede pigmentlerin hasara uğrayan hücrelerinde iyileşme sağlayan bir yardımcı üründür. Bu yüzden birçok hasta tarafından kullanılmış ve etkinliği belirlenmiştir.

Zaman içinde kullanımı ile doğru yönde bir etki ederek, beslenme alışkanlıkları ve vitamin takviyeleri ile bir kaç ay gibi kısa bir süre içinde cilt eski tonuna ulaşacaktır.

Bu bakımdan hem hasta hem de hasta yakınları gözle görülür bir sonuç aldıklarına şahit olacaklardır. Doğal ve etkisi kanıtlanmış bir ürün olan Vitili Krem  yan etkili bir duruma da sahip değildir. Bundan dolayı rahatlıkla sorunlu bölgelere uygulayabilirsiniz. 

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :