Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGOLUYUM DIŞARIDA İŞİM VAR..

VİTİLİGOLUYUM DIŞARIDAİŞİM VAR DÜNEŞE MAĞRUZ KALACAĞIM NE YAPMALIYIM ?

Vitiligo cildin ağarması olarak halk arasında bilinen bir dermatolojik rahatsızlıktır. Bu hastalık özellikle orta yaşlarda belirse de genel olarak her cinsiyette ve her yaşta görülmektedir.

Henüz tam olarak saptanamayan vitligo rahatsızlığının genetik olmadığı ve bulaşıcı özelliğinin de bulunmadığı bilinmektedir.

Bazı hastalıklar ile de seyredebilen vitiligo teşhisi sırasında ciddi tetkiklerin yapılması gerekmektedir.Cilde rengini veren pigmentlerin sinirler tarafından hasara uğraması ile baş gösteren vitiligo el, kol, bacak, boyun, göğüs, dudak ve yüzde görülebilmektedir. Önceleri hafif olarak ciltte açılmalar oluşur daha sonra noktalar halinde ya da bir kaç metal para büyüklüğünde beyazlıklar baş gösterebilir.

Hastanın sosyalliğini kısıtlayan bu rahatsızlıklar, kişilerde psikolojik sıkıntılara da neden olabilmektedir. Kış aylarında daha yavaş bir seyir gösteren vitiligo özellikle yaz aylarında daha belirginleşir. Bunun sebebi, güneşin ultraviyole ışınlarının cilt derisi üzerinde yaptığı tahribattır.

Bu tahribat nedeni ile lekeler daha da açılabileceği gibi başka bölgelerde ya da aynı bölgede yayılmalara neden olabilirEğer vitiligonuz var ve güneşe çıkmak zorunda iseniz, özellikle yaz aylarında sabah 10.00 ile 16.00 arasında asla çıkmamanız önerilir. Güneş ışınlarının en zararlı olduğu saat dilimi olan bu saatler vitiligolular için tehlike arz eder.

Ancak bazı nedenlerden dolayı çıkmak zorunda kalıyorsanız yüksek faktörlü güneş koruyucularını her iki saatte bir uygulamanız şarttır.Vitiligo teşhisinin hemen ardından Vitili Krem uygulanması ile sorunlu alanlarda kısa sürede ciddi anlamda bir renk düzelmesi görülecektir.

Bu ürün tamamen doğal olduğundan hiç bir yan etkisi bulunmayan bir üründür. Özellikle sorunlu bölgelere sürüldüğünde cildin altına nüfus ederek, hasar görmüş olan pigmentlerin onarımına yardımcı olan bir özelliği vardır.Vitili Krem  uygulaması ile birlikte düzenli beslenme ve ya vitamin takviyesi ürünün etkinliğini arttırarak hızlı bir sonuca hastaları ulaştırır.

Vitili Krem  kesinlikle fondöten tarzı renk dengeleyici değildir. Ciltte hasarları onaran bir yapısı vardır. bu neden ile erken teşhis konulan hastaların cilt renklerinde belirgin düzelmelere neden olurken, daha uzun süreli hastalıklarda daha uzun kullanım gerektirebilmektedir. 

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :