Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGO BELİRTİLERİ NELERDİR ?

VİTİLİGO BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Günümüz de oldukça sık görülmek ile birlikte Vitiligo her yaş grubundan bir çok insanın karşılaştığı can sıkıcı bir cilt problemidir.

Bu problem deriye renginin veren pigmentlerin vucudun bağışıklık sistemi tarafından henüz sebebi bilinmeyen nedenler ile öldürülmesinden ileri gelmektedir.

Bu şekilde ciltte renk kaybı oluşur ve bu renk kaybı ile beyaz ve tebeşir rengini andıran küçüük ya da bir kaç para büyüklüğünde bölgesel lekelenmeler oluşur.Genetik olarak bu hastalığın sadece %30 oranında etki yaptığı biliniyor. Yani tam olarak kalıtımsal bir hastalık değil vitiligo. Belirli bir yaş grubunda da görülmüyor.

Çocuklarda ve erişkinlerde de görülebilen bu hastalık daha yoğun olarak 20 yaşlardan önce baş gösterebiliyor. Kişilerin görselliğini bozan bir dermatolojik rahatsızlık olduğundan psikolojik sorunlara da hastalarda neden olabiliyor. El, kol, bacak, yüz, boyun ve göğüs bölgelerinden daha sık rastlanan bir rahatsızlıktır.

Teşhis ve tedavi gerçekten uzun olan bu rahatsızlık bazen başka hastalıkların seyrinde de görülebileceği için uzman hekimler tarafından detaylı teşhislerin yapılması gerekiyor. Teşhisin netlik kazanmasından sonra tıbbi ilaçlar ve ışın tedavisi ile iyileşme sürecine başlansa da uzun bir süreç olduğundan hastanın çok iyi disipline bir şekilde tedaviyi uygulaması ile ancak sorun alınabiliyor.

Bu yüzden de genel kanı Vitiligonun tedavisinin olmadığı yönünde gelişmekte. Bulaşıcı özelliği olmayan vitiligo güneş ve aşırı güneşe maruz kalındığı durumlarda ilerleme gösterebilmektedir.

Bu yüzden özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına karşı ciddi anlamda korunması şarttır. Aksi halde vitiligo daha geniş bir cilt yüzeyine yayılma eğilimine girecektir. Bizim size etapta önerebilmeğimiz Vitili Krem  etkin maddeleri sayesinde cilt yüzeyinde renk dengesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Özellikle kullanılmaya başlandığı andan itibaren ciltteki pigmentler yeniden çoğalmaya başlayacak ve deri eski renk dengesini çok kısa bir süre içinde yakalayacaktır. Bu yüzden sizlerde vitiligo teşhisi konduktan hemen sonra Vitili Krem kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde en hızlı ve en çarpıcı iyileşme sürecini yakalamış olursunuz. Hiç bir yan etkisi bulunmayan Vitili Krem  doğal içeriği sayesinden kullandığınız ilk andan itibaren kendinizin ve yakınlarınızın fark edeceği sonuçları size sunacaktır. 

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :