Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGO BELİRTİSİNİ GÖREN KİŞİ İLK...

VİTİLİGO BELİRTİSİNİ GÖREN KİŞİ İLK NE YAPMALIDIR ?

Vitiligo ciltteki renk veren pigmentlerin yok olması sonucu cildin renk kaybına uğramasıdır.

Yani cildin beyazlaması artık doğal rengini kendine has görüntüsünü kaybetmesidir.

Genellikle ufak noktalar halinde belirtiler veren vitiligo, genellikle geç fark edilen bir hastalıktır.

Başka hastalıklar ile birlikte seyredebildiği için doktorun ciddi tetkikler yaparak kesin bir şekilde teşhis koyması daha doğru olacaktır. 

Cilt rengi koyu olanlarda daha çabuk fark edilen vitiligo, beyaz tenlilerde genellikle daha ileri safhalarda fark edilmektedir. Bu neden ile bazen cildimizde oluşabilecek renk değişiklerinde ihtimal dahilinde olduğundan Vitiligodan şüphe edip, doktorumuza baş vurabiliriz.

Erken teşhis ile tedavi sürecinin daha hızlı olacağı unutulmamalıdır.

Bu şekilde hasta daha kısa sürede eski haline dönerek daha etkin bir sonuç elde edebilir.

 Vitiligo görülen bölgeler genellik el, kol, bacak, yüz, boyun ve göğüs bölgesidir. Bu bölgelerde minik lekeler ile başlayarak daha sonra büyüme ve dağılma eğilimi gösterebilmektedir. Bu yüzden hasta kendini kötü hissederek, toplum içine çıkamaz ve bazı hastalarda psikolojik sorunlara bile neden olabilir.

Uyku düzensizlikler, stres, sürekli olarak sinirlilik gibi hallerde vitiligo belirtileri ilerleyebilir. Bu yüzden hastanın şüphe duyduğu andan itibaren beslenme ve uyku alışkanlıklarını dengeye sokması gerekmektedir. Vitiligonun belirtisini gören kişiler ilk olarak doktora başvurmalı ve beslenme düzenleri ile uyku düzenlerine dikkat etmelidirler.

Bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirecek besinleri almalıdırlar. Güneş ışınlarından özellikle direk vurduğu zararlı olan saatlerde mümkün mertebe uzak durmalıdırlar. Bunun yanında sizlere önerebileceğimiz Vitili Krem kullanabilirler.Vitili Krem  tamamen doğal ürünlerden yapılmış olan ve hiç bir yan etkisi bulunmayan bir kremdir.

Bu doğal krem sayesinde daha etkili bir sonuç alınma ihtimali oldukça yüksek olmaktadır. Kullanıldığı ilk andan itibaren ciltte renk değişiminin başlamasını sağlayan bu doğal ürün, bir kaç ay içinde sonuç alınmasına yardımcı olacaktır. Düzenli kullanım ve beslenme alışkanlıkları ile birlikte Vitili Krem kullanımı ile tamamen cildinizde ki renk dengesizliğinden kurtulmuş olursunuz.

Hasta ve yakınları kullanımın sonucunun ilk evrelerinden itibaren alındığını bildirmiştir. Hiç bir yan etkisi bulunmayan tamamen doğal bir üründür.

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :