Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGO NASIL BİR HASTALIK TÜRÜDÜR ?

VİTİLİGO NASIL BİR HASTALIK TÜRÜDÜR ?

Ülkemizde de yaygın şekilde görülen Vitiligo hastalığı ciltte renk veren pigmentlerin ölmesi ile oluşan bir hastalıktır.

Ölen pigmentler renk vermediği için deride tebeşir gibi beyaz lekelenmeler görülür.

Bazen noktalar şeklinde olabilen bu izler bazen de para şeklinde daha büyük ve belirgin olurlar.Vitiligo bir cilt hastalığı olmak ile birlikte guatr ve başka hastalıklar ile birlikte de görülebilen bir yapısı vardır.

Bu yüzden Vitiligo tanısı konurken aynı zamanda başka tetkiklerde yapılması gerekmektedir. Teşhisi tam olarak yapılan hastaların tedavi süreçleri var olan yöntemler ile oldukça uzun sürebilmektedir.

Genellikle orta yaşa doğru görülmeleri daha yüksek olan bu hastalık kişinin toplum içinde kendini kötü hissetmesi ile psikolojik sorunlara da neden olabilmektedir.

 Vücutta farklı bölgelerde çıkabilen Vitiligo genellikle yüz, dudak, el, kol, bacak, boyun ve göğüs gibi güneşin temas edebildiği alanlarda çıkmaktadır. Çocuklarda da görülebilen bu dermatolojik hastalık, renk kayıplarının sebebi ile deri renginin aşırı beyazlaması şeklinde görülür. 

Vitiligonun tedavisinde alternatif yöntemler kullanılsa da genellikle uzun bir tedavi süreci oluştuğundan hastanın oldukça disiplinli davranması gerekir. Bu noktada biz sizlere başka bir alternatiften bahsedebiliriz.

Vitili Krem sorunlu bölgelerde uygulanabilen doğal bir kremdir. Uygulandığı andan itibaren gözle görülür bir iyileşme sağlar. Pigmentlerin yeniden yapılanmasına yardımcı olma özelliği sayesinde hem hasta hem de yakınları kullanım sonrasında ki renk düzelmelerini hemen fark edebileceklerdir.

Vitiligo hastaları özellikle güneşten korunmaları gereken hastalardır. Güneşin zararlı ışıkları vitiligo olan bölgede ciddi sorunlara ve daha da artışına neden olabilir.

Bu yüzden özellikle yaz aylarında vitiligosu olan kişilerin zararlı saatlerde mecbur kalmadıkça güneşe çıkmamaları ve çıkmak zorunda kaldıklarında ise mutlaka iyi korunmaları gerekmektedir.

Bizim size önereceğimiz Vitili Krem  sayesinde kısa süre içinde daha düzgün ve renk dengesi sağlanmış bir cilde kavuşacaksınız. Bu şekilde daima uzun süreli tedavileri uygulamak zorunda olmayacaksınız.

Beklentilerinizin kısa sürede hatta bir kaç gün içinde gerçekleştiğinizi gördüğünüzde mutlu olacaksınız. Vitili Krem  sayesinde artık dışarı rahatlıkla çıkabilecek ve görüntünüzün sizi rahatsız ettiği dönemleri kesinlikle unutacak ve hatırlamayacaksınız.

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :