Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLGO NUN ÇIKIŞ SEBEBİ NEDİR ?

VİTİLGO NUN ÇIKIŞ SEBEBİ NEDİR ?

Ülkemizde de oldukça yaygın görülen bir cilt hastalığı olan vitiligo, genellikle ciltte nokta halinde ya da daha büyük benekler halinde oluşan bir cilt leke kaybıdır. Vitiligolu bölge genellikle süt beyaz bir renk alır.

Cilde rengini veren pigmentlerin sebebi henüz bilinemeyen bir sebeple bağışıklık sistemi nedeni ile saldırıya uğrayarak ölmeleri bu renk kayıplarına neden olmaktadır.Vitiligo kalıtsal ve bulaşıcı olmamak ile birlikte hastanın kendini kötü hissetmesine ve toplumdan uzaklaşmasına neden olabilen bir durum yaratabilir.

Psikolojik sebepler, stres ve aşırı güneşe maruz kalma nedeni ile oluştuğu tahmin edilen vitiligo bazen başka hastalıklar ile birlikte de görülebileceğinden tetkiklerin iyi yapılması gerekir. Yaş grubu olarak bir ayrımı olmayan bu hastalık hemen herkes de görülebiliyor. Güneşe maruz kalınan dönemlerde daha etkin şekilde ortaya çıkan bu hastalık yaz aylarında korunma gerekliliğini gösteriyor.

Bazen vitamin eksikliği bazen ise aşırı stresten oluşabiliyor. Vitiligo tedavisi olan bir hastalık olsa da uzun bir tedavi süreci gerektiriyor. Ancak artık bazı koruyucu ve doğal kremler ile etkili görsel sonuçlar elde edilebiliyor.

Genellikle el, kol, yüz, dudak, boyun, göğüs ve bazen genital bölgede görülen vitiligo hastalığı, bazı ürünlerin kullanılması ile oldukça iyiye gidebiliyor. Bu ürünlerden size tavsiye edebileceğimiz Vitili Krem  Özellikle renk dengesini sağlayarak hastadaki belirtileri ciddi oranda düşüren bazen de tamamen ortadan kaldıra bilen bu krem hastalar tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

 Özellikle yaz yarların da vitiligo hastalarında ultraviyole ışınlardan dolayı hassasiyet oluşan vitiligolu deri güneş yanıkları veya darbe sonucu yeni lekelerin oluşması muhtemel olduğundan güneşten özellikle korunmaları gerekmektedir.

Birçok tedavi yöntemi olan vitiligo eskiye oranlar artık daha az korkulan bir hastalıktır. Özellikle Vitili Krem  sayesinde hızlı bir renk dengesinin sağlanması hasta ve yakınları tarafından anında fark edilebilmektedir.

 Özellikle sürüldüğü andan itibaren renk pigmentlerinin en yüksek hızda çalışmasını sağlayan Vitili Krem  sayesinde hastada psikolojik olarak da rahatlama meydana gelecektir. Bu sayede renk eşitliği sağlanan deri her hangi bir sıkıntı göstermeden ilerleyen dönemde de kendi rengini koruya bilecektir. 

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :