Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGO KİMLERDE SIK GÖRÜNÜR ?

VİTİLİGO KİMLERDE SIK GÖRÜNÜR ?

Vitiligo cilt yüzeyinde bazı renk pigmentlerinin ölmesi sonucu oluşan dermatolojik bir hastalıktır. Bu hastalık çocuk yaşta görülebileceği gibi daha çok yetişkinlerde seyreder.

Halk dilinde beyazlama hastalığı olarak da bilinen vitiligo ciltte beyaz noktalar ve ya bir kaç para büyüklüğünde geniş izler olarak ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Genellikle el, yüz, kol, boyun, göğüs, genital bölge ve bacak gibi daha çok güneşe maruz kalan yerlerde görülen bu hastalık bağışıklık sistemi sorunları veya başka hastalıklar ile birlikte seyredebilen bir cilt sorunudur.

Bu yüzden teşhisin doğru olarak yapılması önemlidir. Vitiligonun görüldüğü belli bir yaş gurubu yoktur. Ancak çocuklarda daha az seyreden bu rahatsızlık orta yaş grubunda olanlarda stres ve sorunlar nedeni ile daha fazla tetiklenildiği bilinmektedir. 20 yaşından önce bu hastalığa yakanma oranı biraz daha yüksektir.

Tedavi süreci oldukça zorlu olduğundan hastaların oldukça disiplinli olmaları ile sonuca gidilebilir. Bilinen birçok tedavi yönteminde kısa sürede sonuç alınmamaktadır. Vitiligoda kalıtımın etkili olup olmadığı konunda kesinleşen bir bilgi olmamak ile birlikte irsi faktörün %30 civarında olduğu tespit edilmiştir.

Bu yüzden herkesin vitiligoya yakalanma riski bulunmaktadır. Önceden önlem alınamayacak olan hastalıkta ancak bağışıklık sisteminin korunması ile bir nebze olsun oluşum olanağı olan durumların ertelenmesi ya da önlenmesi söz konusu olabilir.Güneş vitiligo hastalarının sakınması gereken bir unsurdur.

Özellikle ultraviyole ışınlara maruz kalan vitiligolu bölgelerde lekelerde artış gözlenebilmektedir. Bu yüzden güneş ışınlarından sakınmalı ve zararlı olan saatlerde mecbur kalmadıkça çıkılmalıdır. Biz sizler için bu hastalığın belirtilerini ciddi oranda azaltan ve görsel olarak düzelme sağlayan bu yeni ürünü denemenizi öneririz.

Özellikle yaz aylarında artan renklenmenin giderilmesi üzerinde ciddi olarak etkili olan Vitili Krem , ren kapatıcı ve dengeleyici değildir. Kullanımdan kısa bir süre gözle görünür bir gelişme olmaktadır. Hasta ve hasta yakınları tarafından hemen fark edilen bir özellikle cilt kendi doğal rengine süreç içinde kavuşacaktır.

Bu yüzden birçok ürün kullanıcısının tavsiyesi vardır. Sizlerde bu özel etkili doğal formülü kullanarak Vitili Krem sayesinde vitilogadan ömür boyu kurtulabilirsiniz.

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :