Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


VİTİLİGOLUYUM VÜCUDUMDA KAŞINMALAR..

VİTİLİGOLUYUM VÜCUDUMDA KAŞINMALAR VAR KAŞINIRSAM VEYA TAHRİŞE MAĞRUZ KALIRSAM O BÖLGELERDE VİTİLİGO ÇIKARMI ?

Vitiligo genel olarak el, kol, bacaklar, yüz, dudak, boyun ve göğüs gibi yerlerde görülen bir dermatolojik rahatsızlıktır.

Koyu tenli insanlarda daha çabuk fark edilse de açık tenlilerde daha az belirgin olacağından fark edilmesi daha geç olacaktır. Cilde beyaz noktacıklar ya da bir kaç madeni para büyüklüğünde oluşabilen bu hastalığın belirli bir yaş gurubunu hedef almadığını görmekteyiz.

Yeni doğan bebeklerde bile görülebilen vitiligo, tedavisi olan bir hastalıktır.Genetik yani kalıtım yoluyla olan vakarların %30 civarında kalması genetik faktöründe olmadığını bize göstertmektedir.

Vitiligo aynı zamanda bulaşıcı bir rahatsızlık da değildir. Vitiligolu hastaların bazı konulara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuların başında beslenme, stres ve güneş yer almaktadır. Özellikle stres ile birlikte seyreden vitiligo hastalığı bağışıklık sistemine zarar verdiği gerekçesi ile stresten uzak durulması konusunda uyarılmaktadırlar.

Beslenme alışkanlıkları ise özellikle bağışıklık sistemini desteklemesi amacı ile dikkat edilecek bir başka husustur. Beslenme ile ve ya vitaminlerin takviyesi ile bağışıklık sisteminin hücrelere saldırısı durdurulmuş olacaktır. Ayrıca özellikle yaz aylarında vitiligolu bölgelerin renk değişimleri etkili olacaktır.

Bu açıdan özellikle güneşin direk olarak geldiği zararlı ışınlar sebebi ile kesinlikle yaz aylarında bu saatlerde dışarıda bulunmamak gerekmektedir. Bu saatlerde gelen güneş ışınları vitiligolu bölgelerin daha hassaslaşmasına, büyümesine ya da ilerlemesine neden olacaktır.

Bu yüzden çıkmak zorunda kalınması durumunda yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanabilirsiniz.Sizlere vitiligo hastalığı için ayrıca Vitili Krem kullanmanızı da önereceğiz. Bu krem fondöten benzeri değil tamamen cilde işleyerek hasar gören renk hücrelerinin renklerini geri kazandırmak üzere işlevsellik kazandıran bir üründür.

Sürüldüğü andan itibaren renk dengesinde hızlı bir düzelme göze çarpmaktadır. Cildin altında hasarlı hücrelerden ölmemiş olanların onarımını sağlar.

Vitili Krem  kullanımı ile birlikte beslenme ve vitamin alınması ile daha etkin sonuç sağlanacaktır. Ayrıca bu ürün tamamen doğal olduğundan tüm yaş gurubundaki vitiligo sorunları içinde uygundur. Hiç bir yan tesisi bulunmayan ürün kısa sürede cildin tonunda gözle görülür bir değişim yaratır ve eski haline getirir.

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :