Bilgi ve sipariş hattı

0545 359 34 32


Kullanımı


 

VİTİLİ KREM İNİ KULLANMADAN ÖNCE VİTİLİGO ŞİKAYETİ OLAN HASTALARIMIZIN  AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT ETMESİ GEREKİYOR BUNLARI SIRALAMAK GEREKİRSE. 
E, D ve B vitamini türevlerini içeren besinleri tüketmeyi alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir. Bu vitaminlerin olduğu besinler özellikle Havuç, Şeftali, Kayısı ve Karpuz'dadır. Bu meyve ve sebzeleri bol miktarda tüketmek iyileşme sürecini etkileyen en önemli etken olacaktır. Vitiligo ile ilgili teşhislerin konması tedavi süreci aşamasında gerekli gıdaların alınması ile hızlı bir iyileşmeye adım adım yaklaşılmış olunur. Bu bakımdan içten ve dıştan etkin bir şekilde tedavi sürdürülür. 

TÜKETİLMEMESİ GEREKENLERLER

Domates, Kuru soğan, Patlıcan, Patates, Bulgur tüketimini en aza indirmeleri.
Acı baharat çeşitleri tüketilmemeli.
Eğer sigara içiyorsa en aza indirmeli. 
Alkol kullanımını tedavi süresince bırakmalı bırakamıyorsa en aza indirmeli.
Kahve,Nescafe,Cola gibi içecekleri tüketmemeleri. 
Güneşin güçlü olduğu 10:30-16:00 saatleri arasında güneşe çıkmamaları.

Eğer güneşe çıkmaları gerekiyorsa önce Vitili krem uygulayıp ve, üstünden 1 saat geçtikten sonra mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalı.
Uyku düzeni ve stres gibi unsurlara dikkat edilmesi ateşli hastalıklar ile, çarpma ve güneş yanığı gibi nedenlerle meydana gelen deri travmaları,hastalığın şiddetlenmesine ya da yeni Vitiligo alanlarının,oluşmasına neden olbilir.

TÜKETMEMİZ GEREKEN GIDALAR
ÖNLEYİCİ OLARAK

Mısır ekmeği,Kereviz,Maydonoz,Havuç,Yeşilelma(kabuklu),Şeftali, Kayısı, Karpuz, Yoğurt,Somon,Sardalya gibi yağlı balıklar,Tahıllı besinler,Yumurta sarısı, kivi,Yoğurt suyu ( yoğurt kutularında biriken suyu içmeniz çok faydalıdır,  2 Günde yarım çay bardağı)DİKKATE almanız tavsiye edilir.) 

BİTKİSEL ÇAYLAR TÜKETEBİLİRSİNİZ

LAVANTA ÇAYIUykusuzluğa iyi gelir,Sitresi azaltır,Kaygıyı giderir,Depresyon belirtilerini hafifletir,Bağışıklık sistemini güçlendirir

KARABAŞ ÇAYI: Sinirleri yatıştırır,Kaygı ve stresi hafifletir,Kan dolaşımını hızlandırır,Hafızayı güçlendirir.Sigarayı bırakmayı kolaylaştırır.


KİVİ MEYVE TAKVİYESİ

C vitamini açısından çok zengin bir meyve olmasının dışında tam, bir kalp dostu. Pek çok mineral ve antioksidan içeren kivi lif açısından,da son derece zengin. Toksinleri temizlemeye yardımcı olan pektin içeriği ve,kolesterolü düşürmesi,de faydalarından bazıları. Günde bir tane kivi yemek,tüm gün ihtiyacınız olan C vitaminini karşılıyor. Pek çok turunçgile göre çok,daha fazla C vitamini içerir.
A vitamini ve B1, B2 de içeren kivi gribe karşı,da çok etkili bir meyvedir. Bağışıklık sistemine çok faydası vardır. Nezleye,  de iyi gelir. Kalp dostu olan kivi kılcal damarları da güçlendirirken yapılan, araştırmalara göre kanser önleyici bir özelliğe de sahiptir.
Ayrıca nefes açıcı,bir tarafı da bulunmaktadır.Vitiligo hastalığının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen VİTİLİ Krem 100 Vitiligo hastası üzerinde 3 ay süre ile sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez renk kaybı olan bölgeye uygulanmıştır. Bu uygulama neticesinde, derideki renk kaybının ortadan kalktığı ve derinin doğal rengine kavuştuğu görülmüştür.
                                               
VİTİLİ KREM KULLANIM
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır. Kremi kullanmadan önce vitiligo olan bölge sabunlu  su ile yıkanıp, kurutulduktan sonra Vitili Krem den az bi miktar alıp vitiligo olan bölgeye,  1-2 dk boyunca  masaj  .yapar gibi cilde yedirilir.  Şeffaf renktedir dışarıdan belli olmaz kokusuzdur. Günlük yaşantınızı  etkilemez.  hiçbir yan etkisi yoktur .

 

 
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :